szukaj w serwisie

POWIADOM

wyślij e-mail
Komentuj, zgłaszaj problemy: czat.bloog.pl
Foto: Majka Jeżowska

Majka Jeżowska

Spotkanie odbyło się:2000-08-01 (00:00)

Zapis czata

Autograf

Zobacz inne czaty z tym gościem z dnia:

opis
  A A A
 

Jedna z najpopularniejszych polskich artystek, ulubienica dzieci!!! Na jej żywiołowe koncerty, których gra ponad 200 rocznie przychodzą trzy pokolenia fanów. Potrafi porywać tłumy do tańca i wspólnego śpiewania. Jest kompozytorem wszystkich swoich przebojów, pisze scenariusze i reżyseruje własne widowiska estradowe i telewizyjne.

Debiutowała na KFPP w Opolu w roku 1979 nagrodą za "Nutka w nutkę". Studiowała na Wydziale Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach pod okiem prof. Krystyny Prońko, z którą potem śpiewała w duecie "On nie kochał nas". Z pierwszej autorskiej płyty "Jadę w świat" wylansowała przeboje: "Od rana mam dobry humor", "Najpiękniejsza w klasie", "Kolejowy flirt. W latach 1982-1993 mieszkała w Chicago będąc żoną amerykańskiego gitarzysty Toma Logana. Dzieliła wówczas czas na życie rodzinne w USA i karierę muzyczną w Polsce. W tym czasie zdobyła Grand Prix na Festiwalu Krajów Nadbałtyckich Karlshamn w Szwecji. Gościła wielokrotnie na Festiwalu Muzyki Country w Mrągowie, wygrywała konkursy premier w Opolu w roku 1987 i 1988. Na pierwszym międzynarodowym Festiwalu Videoklipów St. Tropez (Francja1984) teledysk nakręcony z jej udziałem w USA pt. "Rats on a budget" otrzymał Grand Prix,

Przełomem stała się piosenka Majki do słów A. Osieckiej "A ja wolę moją mamę", która stała się już klasykiem. Olbrzymia popularność wśród dzieci wyznaczyła nowy horyzont muzyki Majki. Zajęła się poważnie twórczością dla dzieci. Majkowe Studio Nagrań podbiło serca publiczności w Polsce i za granicą. Majka stworzyła swój niepowtarzalny styl. Pisząc nowocześnie zaaranżowane, melodyjne, mądre piosenki dla dzieci, jednocześnie bawi je i edukuje. Sama projektuje swoje kolorowe, oryginalne stroje estradowe. Właśnie za twórczość i działalność estradową dla dzieci otrzymała zaszczytną Nagrodę Artystyczną Młodych im St. Wyspiańskiego (1988). Dzieci przyznały jej swój cenny Order Uśmiechu.

Płyty nagrywane przez Majkę wielokrotnie zdobywały tytuły płyt złotych i platynowych. Ostatnio występowała z powodzeniem w Gali Piosenki Biesiadnej Zbigniewa Górnego, prowadziła też własny show na Festiwalu Country w Mrągowie. Majka Jeżowska nie zapomina o dorosłych - przebojami stały się piosenki "Na plaży" (przebój Lata z Radiem 1994), "Kolor serca" promujący akcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy J. Owsiaka i "Margarita".

W 2000 roku, Pomaton EMI wydał jej płytę pt. "Najpiękniejsza w klasie", z cyklu Złota Kolekcja, na której znalazło się 18 najlepszych piosenek Majki. Z okazji 15-lecia twórczości Majki, w Sali Kongresowej 1 czerwca odbył się jej wielki koncert telewizyjny pod honorowym patronatem p. Jolanty Kwaśniewskiej.
oceń
2
1
Podziel się