szukaj w serwisie

POWIADOM

wyślij e-mail
Komentuj, zgłaszaj problemy: czat.bloog.pl

gen. Sławomir Petelicki

Wojna z Irakiem

Spotkanie odbyło się:
2003-03-28 (13:50)

Opis gościa

Autograf

Zobacz także zapis czata z tym gościem z dnia:
2003-03-21
2002-04-30
2001-03-02
2000-06-12

Zapis czata

  A A A
 

Moderator: Pan generał już jest i zaraz zacznie odpowiadać na wasze pytania.
gen_Petelicki: Przepraszam za spóźnienie i witam wszystkich.

~Eling: Czy dalej utrzymuje pan to, co powiedział pan w Gościu Jedynki? Zostało to zdementowane przez jednego z generałów.
gen_Petelicki: Podtrzymuję wszystko to, co powiedziałem i postaram się to udokumentować, bo czas najwyższy, żeby rozliczyć szefa Sztabu Generalnego pana Piątasa z jego dotychczasowych "dokonań". W polskich siłach zbrojnych są tylko dwie w pełni zawodowe formacje, które mogą być użyte w warunkach bojowych. Są to Wojskowe Służby Informacyjne i GROM. Opowiadania na temat innych jednostek można włożyć między bajki, bo gdyby takie jednostki bojowe istniały, to już by były w Iraku lub jego okolicach.

~Michal-17: Co pan sądzi o aferze związanej z Gromem?

~MCs_BIKER: Co pan uważa o zdjęciu Gromu z amerykańską flagą??
Rozumiem, że chodzi o "aferę" ze zdjęciem GROM-u pod amerykańską flagą. Nie jest to w żadnym wypadku wina komandosów GROM-u, którzy zachowują się bardzo profesjonalnie i z których Polska może być dumna. To Amerykanie przekazali to zdjęcie do prasy chcąc pokazać, że u ich boku walczy GROM. Wszyscy komandosi GROM-u mają na tym zdjęciu zasłonięte twarze. Odsłonięte twarze mają komandosi Navy Seal, którzy też prawdopodobnie nie wiedzieli, że zdjęcie pójdzie do prasy. Dziwi mnie, że nie zwrócono większej uwagi na zdjęcia pokazujące komandosów GROM dostarczających siłom amerykańskim wziętych do niewoli dywersantów irackich. The New York Times przedstawił dokładnie kilka bohaterskich operacji zrealizowanych przez komandosów GROM. Czepianie się czy zrobili sobie oni zdjęcie pod flagą amerykańską a nie polską jest niepoważne. Ci bohaterscy komandosi narażają swoje życie ratując życie wielu. Należy im się wielkie uznanie, a nie czepianie się ze strony biurokratów.

1 2 3 4 5 6 7    Następna

oceń
0
0
Podziel się