szukaj w serwisie

POWIADOM

wyślij e-mail
Komentuj, zgłaszaj problemy: czat.bloog.pl

Ks. dr Krzysztof Niedałtowski

Spotkanie odbyło się:
2000-08-28 (0:00)

Opis gościa

Zapis czata

  A A A
 


ks. Niedałtowski: Witam wszystkich i cieszę się, że możemy o sprawach trudnych rozmawiać w Internecie. Trochę się obawiam, czy forma pogawędki będzie mogła unieść tak złożone problemy jak prawa i powinności człowieka

Adam: Jak można walczyć z korupcją, mając bliską osobę w szpitalu, w ciężkim stanie - a obok lekarza z wyciągniętą dłonią?
ks. Niedałtowski: Nie ośmielam się podawać konkretnych recept na każdy życiowy przypadek. Życie jest znacznie bogatsze niż wszystkie podręczniki teologii moralnej. Wiem jedno - że jeśli ja nie przerwę łańcucha korupcji, to nie mam prawa domagać się uczciwości ani od lekarza, ani od księdza, ani od polityka.

Poohatek: Witam księdza. Pisze ksiądz "Moja wolność musi być respektowana przez innych". Czy zawsze? Czy wszystkie grupy społeczne, wyznaniowe etc. mogą tak śmiało uważać?
ks. Niedałtowski: To zależy od rozumienia wolności. Jeśli wolność miałaby być anarchią, to na pewno nie! Jeśli wolność dotyczy godności człowieka, to godności nie można naruszyć nigdy!

Iza: Czy uważa ksiądz, że bycie uczciwym to za mało?
ks. Niedałtowski: Uważam, że to bardzo ważne i podstawowe, ale życie uczy nas, ze trzeba uczciwość tłumaczyć na język konkretnych zdarzeń. Warto też często przypominać sobie, co to znaczy być uczciwym w pracy, w dziennikarstwie, w szkole, wobec matki i ojca.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10    Następna

oceń
1
1
Podziel się