szukaj w serwisie

POWIADOM

wyślij e-mail
Komentuj, zgłaszaj problemy: czat.bloog.pl
Foto: Edyta Geppert

Edyta Geppert

poleca płytę Śpiewam życie

Spotkanie odbyło się:2006-10-06 (11:50)

Zapis czata

Autograf

opis
  A A A
 

„Śpiewam życie“ to tytułowy singiel promujący wspólną płytę Edyty Geppert i zespołu Kroke, której premiera będzie miała miejsce 29 września 2006.
Na płycie znajdzie się 14 utworów z nurtu szeroko rozumianej tzw. muzyki etnicznej: melodie bałkańskie i cygańskie oraz mające korzenie w kulturze żydowskiej. Będzie to płyta bardzo bogata muzycznie, nie poddająca się stereotypowym klasyfikacjom. Połączenie popu, jazzu i muzyki klezmerskiej. Tradycji z nowoczesnością. Liryki z dramatem. Żartu z tonem serio. Trudno znaleźć dla niej odpowiednik stylistyczny na naszym rynku muzycznym. Jak zawsze u Edyty Geppert, na szczególną uwagę zasługuje wysoki poziom literacki nagranych utworów. Oprócz obecnych na singlu tekstów Andrzeja Poniedzielskiego i Ewy Mościbrodzkiej, na płycie znajdziemy utwory autorstwa m.in.: Jacka Cygana, Zuzanny Ginczanki, Jerzego Ficowskiego, Mariana Hemara i Bożeny Ptak.
Wykonawcami „Śpiewam życie” są artyści najwyższego formatu, co jest gwarancją emocji, jakich na co dzień dostarczają tylko wyjątkowe produkcje fonograficzne.
Edyta Geppert - jest jedynym polskim artystą estrady muzycznej mającym w swoim dorobku trzy nagrody Grand Prix Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Koncertowała niemal na całym świecie, nie tylko dla środowisk polonijnych (m.in. wzięła udział w koncercie z okazji 100-lecia paryskiej Olimpii, a w 2002 roku zaprezentowała swój recital Korpusowi Dyplomatycznemu akredytowanemu w Paryżu). Do tej pory Edyta Geppert sprzedała łącznie ponad 1,5 mln płyt. Osiem z jej dziesięciu dotychczasowych albumów osiągnęło status „Złotej Płyty”.
www.egeppert.com Kroke - europejskiej sławy zespół, który od kilku lat koncertuje z ogromnym powodzeniem w Zachodniej Europie (ok. 100 koncertów rocznie, m.in. w Hiszpanii, Anglii, Francji, Niemczech, Danii, Norwegii i Szwecji), ostatnio wsławił się nagraniem płyty z legendarnym angielskim skrzypkiem Nigelem Kennedy’m. Album ten jest wciąż jednym z najlepiej sprzedających się w Polsce. Współpracował także z Peterem Gabrielem. www.kroke.krakow.pl
Krzysztof Herdzin, który także wziął udział w nagraniu płyty, należy do najbardziej cenionych i zapracowanych i polskich muzyków ostatnich lat. Pianista, kompozytor, aranżer, dyrygent, producent. Znany z czterech autorskich własnych projektów i ponad 50 płyt nagranych z innymi artystami. Jest rzadkim przykładem muzyka uniwersalnego; potrafi poruszać się w każdej stylistyce, z tego też względu bywa zapraszany do współpracy zarówno przez gwiazdy muzyki pop, jazzu jak i wirtuozów muzyki klasycznej. Jest laureatem Międzynarodowego Konkursu Improwizacji Jazzowej w Katowicach. Aranżował muzykę Jana A.P. Kaczmarka nagrodzoną Oscarem.
www.herdzin.com.pl
Program, na który składają się utwory z płyty „Śpiewam życie”, był już z wielkim sukcesem prezentowany na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu oraz kilkakrotnie w innych miastach w Polsce, gdzie za każdym razem spotykał się z owacyjnym przyjęciem publiczności. Fragment koncertu, który odbył się w ubiegłym roku w krakowskim Teatrze STU został zarejestrowany przez telewizyjną Dwójkę i był już kilkakrotnie emitowany na antenach TVP.
oceń
1
0
Podziel się