szukaj w serwisie
Komentuj, zgłaszaj problemy: czat.bloog.pl
Nasze Miasto

Foto: Co robić, aby jak najdłużej zachować siły i zdrowie

Co robić, aby jak najdłużej zachować siły i zdrowie

dr nauk med. Jarosław Derejczyk

Spotkanie odbyło się:2009-12-07 (17:00)

Zapis czata


  A A A
 
opis
Zapraszamy na czat medyczny "Co robić, aby jak najdłużej zachować siły i zdrowie", naszym gościem będzie dr nauk med. Jarosław Derejczyk

Urodził się w 1955 r. W 1980 r. ukończył Śląską Akademię Medyczną. Od 1.10.1980 r. związany ze Szpitalem Geriatrycznym im. Jana Pawła II w Katowicach. Od 1990 r. pracuje w oddziale geriatrycznym na stanowisku ordynatora. W pracy zawodowej zajmuje się problemami z kręgu gerontologii doświadczalnej; w szczególności tematem patologii wolnorodnikowej w procesie starzenia i sposobami przeciwdziałania tej patologii.

Brał udział w tematach badawczych wykonywanych na zlecenie PAN - "Zdrowie Narodu 2000" i "PolStu". Obecnie uczestnik zespołu realizującego ogólnopolski program badawczy zlecony przez KBN - "Polsenior". W 1996 r. obronił na Wydziale Zabrzańskim Śląskiej Akademii Medycznej pracę doktorską na temat: "Ocena wpływu leczenia przeciwutleniaczami na peroksydację i glikację u chorych w podeszłym wieku".

Współtwórca Strategii Polityki Społecznej Województwa Śląskiego na lata 2007-2020.

Od 1994 do 2002 roku pełnił funkcję prezesa Kolegium Lekarzy Specjalistów Geriatrii w Polsce. Aktualnie wiceprezes Kolegium. Od grudnia 1996 r. - członek Komisji Gerontologii i Geriatrii przy Wydziale Nauk Medycznych PAN.

Od września 1998 r. do października 2004 r. dyrektor SPZOZ Szpitala Geriatrycznego w Katowicach. Od 2004 r. dyrektor ds. lecznictwa tego szpitala, a od lutego 2009 r. dyrektor NZOZ Szpitala Geriatrycznego im. Jana Pawła II, prowadzonego przez Spółkę EMC Silesia Sp z o. o.

W 2000 r. ukończył studia podyplomowe z zakresu zarządzania w służbie zdrowia w Instytucie Zdrowia Publicznego w Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Wiceprzewodniczący Katowickiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Gerontologicznego. Członek Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Gerontologicznego. Konsultant wojewódzki z geriatrii dla woj. śląskiego. Członek Zespołu ds. Gerontologii przy Ministrze Zdrowia. Organizator szkoleń i kursów z geriatrii oraz gerontologii o zasięgu krajowym i wojewódzkim. Współorganizator programów zdrowotnych z profilaktyki starzenia. Autor kilkudziesięciu prac i kilku rozdziałów książkowych z dziedziny gerontologii społecznej i klinicznej. Żonaty, ma troje dzieci i jedną wnuczkę.

oceń
1
0
Podziel się