szukaj w serwisie

POWIADOM

wyślij e-mail
Komentuj, zgłaszaj problemy: czat.bloog.pl

Sławomir Petelicki

twórca elitarnej jednostki GROM

Spotkanie odbyło się:
2002-04-30 (12:00)

Opis gościa

Autograf

Zobacz także zapis czata z tym gościem z dnia:
2003-03-28
2003-03-21
2001-03-02
2000-06-12

Zapis czata

  A A A
 
~EasyRide: Dzień dobry panie generale; mam pytanie odnośnie pogłosek jakoby GROM został rozwiązany z przyczyn cięć budżetowych?

~nauczyciel: Jak ocenia pan dzisiejszą kondycję pana jednostki?
S_Petelicki: GROM nie został rozwiązany i mam nadzieję, że nigdy to nie nastąpi. Były Minister Obrony Narodowej B. Komorowski wykonując wolę szefa Sztabu Generalnego Piątasa obniżył znacznie pensje żołnierzy GROM. Spowodowało to odejście części żołnierzy, którzy po 15 latach służby osiągnęli prawa emerytalne.
Aktualna kondycja GROM-u nie jest mi w pełni znana, to się okaże po wynikach operacji w Afganistanie i w rejonie Zatoki Perskiej.

~SPADOCHRONIARZ: Witam PANIE GENERALE - CZY GROM JEST TERAZ W "DOBRYCH RĘKACH"?

ass.kicker: Czy GROM po tych wszystkich zawirowaniach związanych z działalnością smutnego pana w czarnym swetrze jeszcze należy do światowej czołówki formacji specjalnych?
S_Petelicki: Uważam, że GROM nadal należy do światowej czołówki, ale czy jest, tak jak w 1998 roku w pierwszej piątce, czy też w pierwszej dziesiątce, tego nie wiem.

~Adrianus: Czy będąc dowódcą GROM-u tworząc go, spodziewał się pan takiego sukcesu i uznania ze strony sojuszników z USA i Wielkiej Brytanii ?
S_Petelicki: Uznanie u sojuszników amerykańskich zdobył przede wszystkim gen. Gromosław Czempiński, który z narażeniem życia uratował oficerów CIA i DIA. Dzięki temu heroicznemu wyczynowi otrzymałem ze strony Amerykanów, a następnie Brytyjczyków taką pomoc przy tworzeniu GROM, bez której nigdy nie udałoby się osiągnąć sukcesu. Ale odpowiadając dokładnie na to pytanie, nie sądziłem, że zdobędziemy aż takie uznanie, ale skrycie o tym marzyłem.

Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10    Następna

oceń
0
0
Podziel się