szukaj w serwisie

POWIADOM

wyślij e-mail
Komentuj, zgłaszaj problemy: czat.bloog.pl

Sławomir Petelicki

twórca elitarnej jednostki GROM

Spotkanie odbyło się:
2002-04-30 (12:00)

Opis gościa

Autograf

Zobacz także zapis czata z tym gościem z dnia:
2003-03-28
2003-03-21
2001-03-02
2000-06-12

Zapis czata

  A A A
 
~papurdak: Podziwiam Pana odwagę i oddanie dla Ojczyzny, za to Pana bardzo szanuję!
S_Petelicki: Dziękuję bardzo za uznanie.
Uważam, że każdy kiedyś musi odejść i nie przejmuję się tym, że zostałem zwolniony. Przykre jest natomiast, że gen. Gromosław Czempiński za akcję w Iraku nie dostał żadnego polskiego odznaczenia, tylko jedno z najwyższych amerykańskich. Mariana Zacharskiego nie lubię, więc nie mogę być w jego sprawie obiektywny.

~janek1: W pana wypowiedziach wielokrotnie przewija się teza, że GROM został wyposażony i wyszkolony za pieniądze Amerykanów, czy może pan wyjaśnić w czym odbiegała ta pomoc od pomocy dla innych polskich jednostek specjalnych np. 1 PSK?
S_Petelicki: Żadna jednostka polskich sił zbrojnych nigdy nie otrzymała takiej pomocy amerykańskiej, jak GROM. M.in. dlatego, że żadna inna polska jednostka wojskowa, poza wojskowymi służbami informacyjnymi nie jest w pełni zawodowa. A inwestowanie pieniędzy podatników w żołnierzy służby zasadniczej, którzy nie nadają się do żadnych poważnych operacji nie ma sensu. Nikt chyba przy zdrowych zmysłach nie wybrałby do operowania go pielęgniarza, który w dodatku nie zawsze lubi swoją pracę niż znakomitego, doświadczonego chirurga. Bardzo jestem ciekawy, czy gdyby któryś z wysokich oficerów naszego Sztabu Generalnego został wzięty jako zakładnik, np. będąc na stacji benzynowej, zamiast zakładniczki, która właśnie uciekła, chciałby być odbijany przez żołnierzy służby zasadniczej, czy też wybrałby zawodowców z GROM.

Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10    Następna

oceń
0
0
Podziel się