szukaj w serwisie

POWIADOM

wyślij e-mail
Komentuj, zgłaszaj problemy: czat.bloog.pl

Sławomir Petelicki

twórca elitarnej jednostki GROM

Spotkanie odbyło się:
2002-04-30 (12:00)

Opis gościa

Autograf

Zobacz także zapis czata z tym gościem z dnia:
2003-03-28
2003-03-21
2001-03-02
2000-06-12

Zapis czata

  A A A
 
~SPADOCHRONIARZ: Życzę wiele szczęścia W życiu PANU GENERAŁOWI:-)
S_Petelicki: GROM nie zajmuje się kontrolą rozmów telekomunikacyjnych, podobnie jak nie robią tego inne wojskowe jednostki specjalne na świecie. Współdziałają one natomiast blisko z wywiadem i kontrwywiadem wojskowym, który pomaga w takim zakresie potrzeb.

~andy: Co sądzi pan o pomyśle inwazji USA na Irak? Czy te poczynania nie uruchomią światowego konfliktu?
S_Petelicki: Kiedy w 1981 roku Izrael zbombardował reaktor atomowy w Iraku prawie cały świat potępił Izrael. Gdy Irak zajął w 1989 roku Kuwejt i operacja Burza Pustynna zakończyła się sukcesem przekonano się, że gdyby nie zbombardowanie tego reaktora mogłaby nastąpić światowa tragedia. Ale ja nie czuję się analitykiem na takim poziomie, żebym mógł oceniać czy w tej chwili jest odpowiedni moment do zaatakowania Iraku, czy nie. Mam po prostu za mało danych.

~shiryuu: Co myśli pan o byłych żołnierzach Legii Cudzoziemskiej i o ich przydatności jako instruktorów w jednostkach specjalnych lub powietrzno-desantowych?
S_Petelicki: Myślę, że mamy wystarczającą ilość znakomitych instruktorów w polskich siłach zbrojnych. Natomiast byłym żołnierzom Legii Cudzoziemskiej nie odmawiałbym prawa uczestniczenia w szkoleniu obrony terytorialnej, jak też znalezienia się w rezerwie polskich sił zbrojnych. W przypadku ewentualnego zagrożenia Polski wszyscy obywatele, a szczególnie ci posiadający specjalistyczne przeszkolenie powinni jej bronić. Ale żeby to ewentualnie robić muszą wcześniej wiedzieć, gdzie powinni się znaleźć i jakie mogą mieć zadania. Nie może być tak, jak w rysunku Mrożka sprzed wielu lat, na którym mały człowieczek w czapce krakowskiej stoi pomiędzy diabłami i aniołami, a podpis nad rysunkiem informuje, że to jest koniec świata, ale Polak się spóźnił i nie wie, o co chodzi.

Poprzednia 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11    Następna

oceń
0
0
Podziel się