szukaj w serwisie

POWIADOM

wyślij e-mail
Komentuj, zgłaszaj problemy: czat.bloog.pl

Sławomir Petelicki

twórca elitarnej jednostki GROM

Spotkanie odbyło się:
2002-04-30 (12:00)

Opis gościa

Autograf

Zobacz także zapis czata z tym gościem z dnia:
2003-03-28
2003-03-21
2001-03-02
2000-06-12

Zapis czata

  A A A
 
~PAWEŁ_22: Panie Generale przez szereg lat dowodził pan elitarną jednostką w różnych zapalnych regionach na całym świecie; jak współpracowało się naszym żołnierzom z żołnierzami armii bogatszych i jak wypadaliśmy na ich tle?

~OSKAR_GLIWICE: PODOBAŁO MI SIĘ JAK PAN WYSTĄPIŁ W TELEWIZJI W ELEGANCKIM MUNDURZE I POWIEDZIAŁ CO MYŚLI O MINISTRZE W BRUDNYM SWETRZE - MÓJ SZACUNEK DLA PANA GENERAŁA!
S_Petelicki: Dziękuję za wyrazy szacunku i wcześniejsze życzenia pomyślności i korzystając z okazji chciałbym wyjaśnić, że występowałem w mundurze po to, żeby bronić honoru obrażanych żołnierzy. Nie chodziło mi o to, żeby coś wywalczyć dla siebie, bo i tak mam w życiu dużo szczęścia. Ale szczególnie cieszą mnie te słowa młodych ludzi, bo niektórzy generałowie w Sztabie Generalnym twierdzili, że wyglądałem w tym mundurze jak błazen, a ówczesny minister spraw wewnętrznych, M. Biernacki nazwał polski mundur wzór 1936 cyrkowym mundurkiem. Dlatego bardzo się ucieszyłem, jak wyborcy zadbali o jego dalszą karierę.

Ridrick: Czy pan Generał mógłby podać jakieś namiary na "Fundację byłych żołnierzy ... " najlepiej adres jakiejś strony, o ile takowa jest?

~memo29: Czy istnieje jakaś tablica poświęcona poległym żołnierzom GROM-u?
S_Petelicki: E-mail do Fundacji fundacja.grom@pro.onet.pl.
W Sali Tradycji GROM są dwie marmurowe tablice. Na jednej są nazwiska "cichociemnych" spadochroniarzy AK, którzy polegli służąc Ojczyźnie, a na drugiej żołnierzy GROM.

Poprzednia 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11    Następna

oceń
0
0
Podziel się