szukaj w serwisie

POWIADOM

wyślij e-mail
Komentuj, zgłaszaj problemy: czat.bloog.pl
Foto: Tomasz Pacyński

Tomasz Pacyński

współtwórca i redaktor wortalu internetowego Fahrenheit i Fantazin

Spotkanie odbyło się:2003-03-14 (12:00)

Zapis czata

opis
  A A A
 

Zodiakalny Wodnik, co wprawdzie nie ma żadnego znaczenia, ale zawsze się to pisze. Przez prawie całe życie informatyk, poza kilkuletnim epizodem w latach osiemdziesiątych, kiedy z ogólnie znanych powodów musiał zająć się uczciwą pracą spawacza.
Obecnie współtwórca i redaktor wortalu internetowego Fahrenheit i Fantazin, pisarz i publicysta. Niedawno opuścił Warszawę, w której przeżył czterdzieści lat i przeniósł się na prowincję, gdzie mieszka z żoną, synem, dwoma psami i wciąż powiększająca się liczbą kotów. Miasto odwiedza rzadko i niechętnie, na miejscu mając to, co lubi najbardziej, czyli las i rzekę.
Literackie fascynacje to przede wszystkim Sienkiewicz, ze współczesnych Lem i Sapkowski. Z autorów zagranicznych - Bułhakow, Heller, bracia Strugaccy. Na wymienianie innych, nie mniej ważnych nie starczyłoby miejsca. Publikował na łamach Science Fiction oraz w zinach internetowych "Esensja", "Fahrenheit", "Fantazin" i "Srebrny Glob". Debiutancka powieść autora wydana w roku 2000 nosi tytuł ”Sherwood”, została nominowana do Nagrody im. Janusza A. Zajdla.
oceń
0
0
Podziel się