szukaj w serwisie

POWIADOM

wyślij e-mail
Komentuj, zgłaszaj problemy: czat.bloog.pl

Tomasz Pacyński

współtwórca i redaktor wortalu internetowego Fahrenheit i Fantazin

Spotkanie odbyło się:
2003-03-14 (12:00)

Opis gościa

Zapis czata

  A A A
 
~Dijkstra: Jacy autorzy polskiej fantastyki piszą do tego periodyku?
T_Pacynski: Przede wszystkim jednym z celów periodyku jest umożliwianie publikacji młodym twórcom, dopiero rozpoczynającym swoją przygodę z pisaniem. Okazuje się, że Internet przez wielu niedoceniany jest znakomitym miejscem do debiutu, sam jestem tego w pewnym sensie przykładem, ponieważ pierwsze swoje opowiadanie opublikowałem właśnie w Fahrenheicie. Prócz tego staramy się w miarę możliwości zamieszczać utwory osób znanych i cenionych, mogę wymienić tutaj, m.in.. oczywiście Annę Brzezińską, Maję Lidię Kossakowską, Andrzeja Ziemiańskiego, Andrzeja Pilipiuka... a żeby zobaczyć innych, których być może niesprawiedliwie pominąłem, zapraszam do odwiedzania naszych stron.

~judasz: Jak odróżnić bzdurę literacką od literatury sf?
T_Pacynski: Wydaje mi się, że to zadanie spoczywa głównie na czytelnikach, nie można pominąć tutaj roli redakcji, wydawcy, recenzentów, tym niemniej ostatecznym sędzią zawsze będzie czytelnik.

MichalD: Tomek, pojawiłeś się na rynku pisarskim stosukowo niedawno, czy Twoim zdaniem teraz jest łatwiej debiutować?
T_Pacynski: Dość trudne pytanie. Debiutowałem wtedy, kiedy było jeszcze trudno, obecnie sytuacja zmieniła się o tyle na lepsze, że klimat dla rodzimych autorów znacznie się poprawił. Nie można też nie doceniać roli, jaką odgrywają nowe na naszym rynku oficyny wydawnicze. W każdym razie niewątpliwie więcej jest miejsc, do których można zanieść swoje manuskrypty i liczyć na to, że zostaną przeczytane i ocenione. I chciałbym też przypomnieć, może nieskromnie, o roli, którą odgrywają periodyki sieciowe.

Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10    Następna

oceń
0
0
Podziel się