szukaj w serwisie

POWIADOM

wyślij e-mail
Komentuj, zgłaszaj problemy: czat.bloog.pl

Tomasz Pacyński

współtwórca i redaktor wortalu internetowego Fahrenheit i Fantazin

Spotkanie odbyło się:
2003-03-14 (12:00)

Opis gościa

Zapis czata

  A A A
 
~o_k: Czy zdarza się panu czerpać motywy do opowiadań z własnych przeżyć, z przeżyć znajomych, przyjaciół??
T_Pacynski: Pewnie tak, aczkolwiek nie są to jakieś bardzo świadome przedstawienia, to znaczy raczej wśród bohaterów nie znajdzie się portretów odpowiadających dokładnie istniejącym osobom, prędzej jest to kompilacja cech służąca uwypukleniu charakteru postaci. W każdym razie nie są to "powieści z kluczem" i staram się na moich licznych wrogach odgrywać w inny sposób.

~o_k: Co myśli pan o burzy wokół Harry'ego Pottera?? Czy faktycznie dzieci nie powinny go czytać, gdyż jest zbyt brutalny??
T_Pacynski: Uważam, że dzieci powinny przede wszystkim czytać, to jeszcze nikomu nie zaszkodziło. Nie chciałbym tutaj porównywać brutalności akurat Harry'ego Pottera z czymkolwiek innym, uważam jednak, że brutalność książki, jaka by nie była, nigdy nie dorówna brutalności wizualnej, takiej, w której znacznie mniej pozostawia się miejsca na własne refleksje.

~Artur22: Oglądał pan „Władcę Pierścieni” w kinie? Jak ma się świat w nim przedstawiony do książki? Czy wyobraźnię, fantastykę można przełożyć na język filmowy pana zdaniem?

Poprzednia 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12    Następna

oceń
0
0
Podziel się