szukaj w serwisie

POWIADOM

wyślij e-mail
Komentuj, zgłaszaj problemy: czat.bloog.pl

Tomasz Pacyński

współtwórca i redaktor wortalu internetowego Fahrenheit i Fantazin

Spotkanie odbyło się:
2003-03-14 (12:00)

Opis gościa

Zapis czata

  A A A
 
~Artur22: Jest pan człowiekiem, który bazuje w swojej pracy na wyobraźni. Czy jest pan w stanie powiedzieć czy, a jeśli tak to jak zmienia się wyobraźnia wraz z wiekiem? Maleje, rośnie czy może staje się bardziej dojrzała?
T_Pacynski: Na pewno to ostatnie. Człowiek uzyskuje filtry w postaci doświadczenia, wydaje mi się, że jest to bardzo cenną rzeczą dla pisarza, jak na razie doświadczenia zdobywam nadal, ograniczenia wyobraźni u siebie nie dostrzegam, przynajmniej dopóki nie dopadnie mnie Alzheimer.

~Blathanna: Co pan uważa na temat powstawania nowych języków, np. w Sapkowskim Starszej Mowy....??
T_Pacynski: Uważam, że jest to zabieg niesłychanie wzbogacający i urealniający opisywany świat, wymagający zresztą olbrzymiej pracy i intuicji od autora, a także całkiem solidnej porcji wiedzy.

~Blathanna: Czy sądzi pan, że fantasy jest tylko przejściową modą, czy przetrwa dłużej?
T_Pacynski: Trudno mi tutaj prorokować, fantasy jak wszystko podlega ewolucji. W Polsce mamy troszkę zakłóconą ocenę fantasy jako zjawiska, pojawiło się ono u nas dość późno, w czasach, kiedy już święciło triumfy na całym świecie. Natomiast czym będzie fantasy w następnych latach nie ośmielę się przewidywać, mam nadzieję, że autorzy będą nas wciąż zaskakiwać.

Poprzednia 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14    Następna

oceń
0
0
Podziel się