szukaj w serwisie

POWIADOM

wyślij e-mail
Komentuj, zgłaszaj problemy: czat.bloog.pl
Foto: Justyna Reczeniendi i Jerzy Zelnik

Justyna Reczeniendi i Jerzy Zelnik

Pomiędzy światem a nami

Spotkanie odbyło się:2011-01-10 (14:00)

Zapis video

Autograf

opis
  A A A
 

Z początkiem Nowego Roku wchodzi na rynek płyta CD z wierszami księdza Twardowskiego i muzyką Jerzego Cembrzyńskiego z udziałem wielkiego polskiego aktora Jerzego Zelnika. Chcieliśmy w ten sposób upamiętnić piątą rocznicę śmierci poety.

Z tej okazji 11. stycznia o godz. 16:30 ma odbyć się koncert promocyjny w salonie EMPIK w Warszawie przy ul. Marszałkowskiej 116/122.Od 7 do 17 stycznia TYLKO W EMPIKU

Wystąpią:

Jerzy Zelnik - recytacje
Justyna Reczeniedi - – sopran (www.sopran.boo.pl)
Zespół kameralny Con Passione w składzie (www.cionpassione.com.pl):
Kamila Szalińska-Bałwas – skrzypce
Michał Pindakiewicz – gitara akustyczna
Jerzy Cembrzyński – kompozycje, aranżacje, kontrabas
Marcin Olak – gitara elektryczna (www.marcinolak.com)
Muzykę do wierszy ks. Twardowskiego napisał Jerzy Cembrzyński (kon­certmistrz grupy kontrabasów Filharmonii Narodowej) i Justyna Witkowska-Krzy­ża­nowska.
Reżyseria i mastering albumu – Julita Emanuiłow (www.emanju.com).

Tytuł albumu to: "Pomiędzy światem a nami". W programie znajduje się dzie­więć utworów do tekstów Jana Twardowskiego oraz dziesięć wierszy w interpretacji Jerzego Zel­nika. Jest to muzyka oryginalna, ambitna, ale też lekka w odbiorze, ciesząca się powodzeniem każ­dej publiczności, co niejednokrotnie doświadczali artyści na koncertach. Połączenie głosu kla­sycznego z dźwiękiem gitary elektrycznej (świetne solówki Marcina Olaka, gitarzysty Mi­cha­ła Bajora) i osoby Pana Jerzego Zelnika w znanych wszystkim wierszach księdza Jana do mu­zyki Jerzego Cembrzyńskiego – wszystko to razem daje niespotykany efekt.

oceń
2
0
Podziel się