szukaj w serwisie

POWIADOM

wyślij e-mail
Komentuj, zgłaszaj problemy: czat.bloog.pl
Foto: Iwona Węgrowska

Iwona Węgrowska

Spotkanie odbyło się:2012-05-14 (14:00)

Zapis video

opis
  A A A
 

Iwona Węgrowska powraca! Z nowym materiałem, w całkiem innym stylu niż dotychczas. Jej najnowszy singiel pt. "Jestem" ( http://www.youtube.com/watch?v=PGCGar8jNW0&feature=youtu.be) jest bardzo dynamiczny, rozkręca nie jedną imprezę w Polsce.

Cała Polska poznała i pokochała jej głos w piosence „Pokonaj Siebie” zaśpiewanej w duecie z Piotrem Kupichą z zespołu FEEL. Po prawie czterech latach milczenia powróciła na rynek, w wielkim stylu, jedna z najzdolniejszych polskich wokalistek . Zupełnie zmieniona, jakby dojrzalsza, poważniej myśląca o życiu, wraca z nowym materiałem, nad którym pracowała przez ostatnie dwa lata.

Single „4 lata” i „Kiedyś zapomnę” pochodzące z debiutanckiej płyty Iwony podbiły wszystkie listy przebojów (w Radio Zet „4 lata” w zaledwie tydzień od premiery znalazł się na 2, podobnie na listach przebojów w innych rozgłośniach).

Jest kojarzona w środowisku, i doceniana zarówno przez krytyków, media jak i fanów. Próbowała już swoich sił w kilku zespołach, jednak nigdy nie miała możliwości śpiewania muzyki, którą czuje, która wypływa z jej serca, dlatego właśnie zdecydowała się na karierę solową. Pisano o niej m.in.

„Czterooktawowy głos w polskim pop-rocku to wielka rzadkość. A takim właśnie głosem dysponuje wokalistka Iwona Węgrowska. Może się ona stać na polskiej scenie rozrywkowej tym, kim na światowej scenie operowej jest Rosjanka Anna Netrebko. Obie dysponują świetnymi możliwościami głosowymi i nieprzeciętną urodą. Węgrowska potrafi uderzyć tak mocnym głosem, że mogła by rywalizować z bohaterem „Blaszanego bębenka ” Guntera Grassa, który głosem wybijał szyby w oknach...” – „Wprost” 22.08.2004

„Świetny głos, świetny wygląd i chwytliwe popowe piosenki – wokalistka, Iwona Węgrowska ma to wszystko!” – „Gala” 06.09.2004

Płyta Iwony spotkała się z dużym zainteresowaniem słuchaczy jak również branży muzycznej czego dowodem jest imponująca sprzedaż płyty, a także liczne nagrody, m.in. ESKA Music Awards w kategorii Radiowy Debiut Roku 2009.

Premiera ostatniego albumu Iwony pt. „Dzielna” odbyła się w październiku 2010. Producentem płyty oraz współkompozytorem jest Patrycja Kosiarkiewicz, nad realizacja czuwali jedni z najlepszych inżynierów dźwięku w Polsce: Tadeusz Mieczkowski oraz Marek Nowak.
oceń
129
86
Podziel się